Harry Potter nadal godny uwagi


14 września 2020 Patryk 0 Comment , ,

Mijają lata, a powieści J. K. Rowling nadal cieszą się uznaniem młodych czytelników. Od momentu premiery pierwszego tomu serii o Harrym Potterze pierwsi fani zdążyli już dorosnąć. Wielu z nich czyta te książki po raz kolejny wspólnie z własnymi dziećmi. Młodzi i ci nieco starsi czytelnicy doceniają liczne walory twórczości brytyjskiej pisarki. Błędem jest zarzucanie jej propagowania czarnej magii. Harry Potter, Pakiet 7 książek z www.taniaksiazka.pl zawiera w sobie historię przyjaźni, poświęcenia oraz walki po stronie dobra. Autorce udało się pokazać, że choć ludzie są różni, to większość na swój sposób jest wartościowa. Nie brakuje tu oczywiście zła w czystej postaci, czyniącego historię ciekawszą, ale też bardziej podnoszącą na duchu. Otuchy dodaje chociażby zwycięstwo dobra.

Władza i pieniądze to nie wszystko

Dzisiejszy świat zdominowany jest przez konsumpcjonizm, dezinformację oraz wszechobecny wyścig szczurów. Przejawy tego ostatniego da się zaobserwować również w szkołach. W walce o bycie najlepszym udział biorą już kilkuletnie dzieci. Bohaterowie J. K. Rowling pokazują, że mimo wszystko można inaczej. Owszem, chętnie angażują się w rywalizację reprezentowanych przez siebie dormitoriów. Wygranej nie postrzegają jednak jako celu, którego osiągnięcie usprawiedliwia wykorzystanie wszystkich brutalnych oraz niegodziwych środków. Każdy z grona głównych bohaterów jest nieco inny i reprezentuje odmienne cechy. Dzięki temu wnosi do grupy coś wartościowego i jedynego w swoim rodzaju. Harry Potter, Pakiet 7 książek pozwoli młodemu czytelnikowi spędzić czas przyjemnie oraz z pożytkiem. Kolejne pozycje z serii zapewniają:

  • rozrywkę i możliwość śledzenia fascynujących przygód bohaterów,
  • możliwość poszerzenia wiedzy o świecie, historia Harry’ego Pottera tylko pozornie dotyczy wyłącznie wyimaginowanego świata czarodziejów, tak naprawdę ma w sobie mnóstwo odniesień do rzeczywistości jak najbardziej realnej,
  • dostęp do wartościowych, pouczających treści.

W świecie Harry’ego Pottera

W świecie stworzonym przez J. K. Rowling czytelnik czuje się dobrze, bez względu na to, czy jest duszą klasowego towarzystwa, czy może zmaga się z niezrozumieniem rówieśników. Choć czasy się zmieniają, a współczesne dzieci żyją w zupełnie innych realiach niż jeszcze dekadę temu, to jednak pewne problemy pozostają ponadczasowe. Należą do nich bycie innym niż wszyscy, łamanie zasad oraz poszukiwanie własnej drogi. Dobra literatura pomaga sobie radzić z tego rodzaju wyzwaniami.

zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com