Co o diecie wiedzieć trzeba?


4 września 2020 Patryk 0 Comment , , ,

Dzisiaj bardzo dużo mówi się o odżywianiu. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ patrząc na ludzi dookoła siebie zdecydowana większość z nich ma do czynienia z nadwagą i otyłością. Tak, warto sobie dogadzać i jeść smakowicie, ale nie można przy tym zapomnieć, że nadwaga i otyłość to dwie choroby, które są w stanie doprowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych, jak również do śmierci. Może warto lepiej rozważyć dietę, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się zdrowiem w niezmienionym stanie przez długi czas? Pomóc nam w tym może książka pt.”Ketogeniczna biblia“. Autorami są Ryan Lowery i Jacob Wilson (https://www.taniaksiazka.pl/ketogeniczna-biblia-wilson-jacob-p-1288222.html).

Dieta ketogeniczna

O dietach mówi się naprawdę dużo. Kiedy jednak sprawdzimy te wszystkie informacje, to ze zdumieniem odkryjemy, że jest tyle diet obecnie i człowiek najpewniej na końcu sam nie będzie wiedział co wybrać. Doprowadzi to do pozostania przy starych, szkodliwych nawykach żywieniowych. Warto wsłuchać się w “głosy tłumów”, które przyznają, że jedną z najpopularniejszych i przynoszących korzyści diet jest ketogeniczna, zwana inaczej ketogenna. Obecnie coraz więcej osób wprowadza do swojego życia taki plan żywieniowy. Ze zdumieniem odkrywają, że pozbycie się ze swojego planu żywieniowego węglowodanów przynosi naprawdę zaskakujące efekty. Tak, bowiem w głównym założeniu mamy tutaj do czynienia z brakiem węglowodanów, które dla ludzkiego organizmu mogą okazać się czynnikiem szkodliwym. Po wprowadzeniu prostych zasad żywienia człowiek przekona się, że nie tylko można schudnąć, ale także poczuć nową energią, dzięki czemu będzie nam się chciało i lepiej funkcjonowało.

Jak żyć na diecie?

Jeżeli chodzi o dietę ketogeniczną to Ryan Lowery i Jacob Wilson to dwa największe autorytety w tym zakresie, którzy bardzo chętnie dzielą się ze swoimi czytelnikami swoją wiedzą. Dr Jacob Wilson na co dzień prowadzi badania, które skupiają się na zmianach w komórkach, molekułach oraz całym ciele w odpowiedzi na dietę ketogenną. Ryan Lowery to…mistrz USA w baseballu z 2014 rok, który także studiował fizjologię ćwiczeń oraz nauki o ćwiczeniach i żywieniu. On także studiował na Uniwersytecie Concordia, gdzie miał przyjemność uczyć się o diecie ketogennej i jej wpływie na człowieka. Tych dwóch panów postanowiło połączyć swoje siły i stworzyć “Ketogeniczną biblie”, gdzie wyjaśnione są kompletne zasady tej diety. W jednym miejscu została zebrana podstawowa wiedza, która na pewno nie lada zaskoczy wszystkie osoby, które interesują się na co dzień zdrowym odżywianiem.

Zdjęcie freepik - pl.freepik.com